• Kırklareli Otogarı No:8 Kırklareli Merkez
 • +90 532 11 11 039

Nişikli Turizm San. ve Tic. A.Ş.

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

 1. Taraflar 

  1.1.NİŞİKLİ TURİZM VE TİC A.Ş.
  1.2. https://www.nisikli.com.tr web sitesini kullanan tüm gerçek ve tüzel kişiler

  2. Tanımlar
  2.1. Nişikli.com.tr: NİŞİKLİ  TURİZM VE TİC A.Ş.
  2.2. Müşteri/ Son Tüketici : https://www.nisikli.com.tr web sitesini kullanan tüm gerçek ve tüzel kişiler

  3. Giriş
  Bu websitesinin sahibi NİŞKLİ TURİZM VE TİC A.Ş.’ye ait olup, site üzerinde her tür organizasyon, kullanım ve tasarruf yetkisi Nişikli.com.tr’ye aittir. Lütfen siteyi kullanmadan önce kullanım koşullarını dikkatle okuyunuz. Siteye girmek ve kullanmakla sitenin kullanım ve sözleşme kurallarını kabul etmiş sayılırsınız.
  3.1. Nişikli.com.tr, sözleşme şartları da dahil olmak üzere, site ve site uzantılarında mevcut her tür koşulu ve bilgiyi önceden herhangi bir ihtara hacet olmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer.
  3.2. İşbu siteye girilmesi veya sitenin kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek her tür ihtilaf Türk kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde İstanbul Mahkemeleri münhasıran yetkilidir. Nişikli.com.tr’in kullanıcının bulunduğu ülkede/şehirde dava açma hakkı saklıdır.
  3.3. Nişikli.com.tr web sitesinde mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli şekilde kontrol etmektedir. Ancak tüm itinalı çalışmaya rağmen, web sayfalarındaki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir. Nişikli.com.tr web sitesinde bulacağınız materyal ve bilgiler siteye verildiği anda sunulmuştur, ilgili hizmetin güncel durumu ile sitede yer alan durumu arasında farklılık olabilir. Web sitesindeki bilgilerin, güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, belli bir amaca uygunluğu ve Nişikli.com.tr WEB sayfasında yer alan ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya ürünlere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir sarih ya da zımni garanti verilmemekte ve taahhütte bulunulmamaktadır.

  4. Web Sayfasında Değişiklik Yapma Hakkı
  4.1. Nişikli.com.tr işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.
  4.2. Nişikli.com.tr, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata , ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

  5.Web Sayfalarına Link Verilmesi 
  Bu site üzerinden başka sitelere link verilmesi mümkündür, Nişikli.com.tr link verilen sayfalardaki bilgilerin doğruluğunu garanti etmemekte, herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır. Bu sayfaların bir kısmı Nişikli.com.tr dışındaki kuruluşlar tarafından ve o kuruluşların sorumluluğunda düzenlenmekte olup, ilgili sayfaların kullanımı Nişikli.com.tr bağımsız şekilde ilgili kuruluşun koşul ve şartları tahtında gerçekleşir, Nişikli.com.tr bu sayfa ve bağlantılı hizmetlerin kullanımı konusunda bir sorumluluk almamakta ve herhangi bir tavsiyede bulunmamaktadır. Bu siteleri kullanımla doğabilecek zararlar kullanıcının kendi sorumluluğundadır.
  Nişikli.com.tr bu tür link verilen sayfalara erişimi, kendi yazılı muvafakatına bağlayabileceği gibi, Nişikli.com.tr uygun görmeyeceği linklere erişimi her zaman kesebilir.

  6.Sözleşmenin İçeriği 
  İşbu sözleşme, siz ve NİŞİKLİ TURİZM arasında yapılan bir sözleşmedir. Nişikli.com.tr bir Nişikli Turizm A.Ş. kuruluşudur ve sözleşmenin bazı bölümlerinde “biz”, “bize” veya “bizim” olarak anılacaktır. Bu sözleşme, sözleşmenin geçerli olduğu süre boyunca kullandığınız güncelleştirmeler de dâhil her türlü tatil, tur, uçak bileti, araç kiralama hizmetlerine uygulanacaktır. Ürünlerin veya hizmetlerin tamamı bu sözleşmede "hizmet" olarak anılacaktır.

  7. Hizmeti Ne Zaman Kullanabilirsiniz?
  Hizmeti, üye kayıt işleminiz tamamlanır tamamlanmaz veya kayıt işlemi yapmaksızın siteden ürün satın alınması halinde sistem tarafından açılan üyelik durumu başladığı andan itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. Satın almış olduğunuz hizmet ile ilgili iptal hakkınızı oluşturan koşullar, aşağıda hizmet türüne göre açıklanacaktır.

  8. Hizmeti Nasıl Kullanabilirsiniz?
  Hizmeti kullanırken uymanız gereken koşullar şunlardır;
  • Kanunlara uyma,
  • Sözleşmeler,
  • Her türlü davranış kurallarına veya yaptığımız diğer bildirimlere uyma,
  • Hizmet hesabınızın parolasını gizli tutma,
  • Hizmete ilişkin bir güvenlik ihlalini fark ettiğinizde derhal bize bildirme.

  9. Hizmeti Nasıl Kullanamazsınız?
  •Hizmeti, bize veya bağlı şirketlerimize, kurumsal bayiilerimize, dağıtımcılarımıza ve/veya satıcılarımıza (hepsi birarada “Nişikli.com.tr tarafları”na) veya bir Nişikli.com.tr tarafının herhangi bir müşterisine zarar verecek şekilde kullanamazsınız,
  •Hizmetin herhangi bir kısmını, istenmeyen toplu iletilerden veya istenmeyen ticari iletilerden istenmeyen posta bağlantı verilerinden bir hedef olarak kullanamazsınız; 
  • Hizmete erişmek ve/veya hizmeti kullanmak için herhangi bir otomatik işlem veya hizmet kullanamazsınız (BOT, "spider", nişikli.com.tr tarafından depolanan bilginin düzenli aralıklara önbelleğe alınması veya “meta arama” gibi);
  • Hizmeti değiştirmek veya yeniden yönlendirmek ya da değiştirmeye veya yeniden yönlendirmeye çalışmak için yetkisiz herhangi bir yöntem kullanamazsınız;
  • Hizmete (veya hizmete bağlı ağlara) zarar veremez, devre dışı bırakamaz, aşırı yükleyemez veya bozamazsınız ya da herhangi birinin hizmeti kullanmasına ve bu hizmetten yararlanmasına müdahale edemez, hizmeti veya herhangi bir parçasını tekrar satamaz ya da tekrar dağıtamazsınız.

  10.Hizmet Hesabınızdan Siz Sorumlusunuz
  Hizmet hesabınızı yalnızca siz kullanabilirsiniz. Hizmet hesabınızda yürütülen tüm etkinliklerden siz sorumlusunuz. Üçüncü bir tarafa, hizmete sizin adınıza erişmesi ve/veya hizmeti kullanması için yetki veremezsiniz.

  11.Rezarvasyon İptal veya Değişikliklerine İlişkin Açıklamalar
  Nişikli.com.tr üzerinden yapılan her türlü hizmet işlemlerinde rezervasyon kurallarımız kabul edilmiş sayılır. Tüm iptal ve değişiklikler, kullanıcılarımızın rezervasyon sırasında kabul edilen ve sözleşmede yer alan hizmet sözleşmesi çerçevesinde yapılmaktadır.
  Nişikli.com.tr üzerinden alınan tüm hizmetlerin her aşamasında Nişikli.com.tr ile bağlantıya geçilmek zorundadır. Aksi takdirde müşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında Tatil.com sorumluluk kabul etmez.
  12.Site Bilgileri 
  İşbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak Nişikli.com.tr  websitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterilir ancak alınan veya talep edilen hizmet ve olanakların belirtilen nitelik ve müsaitliliği göstermemesinden dolayı Nişikli.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Otel ve otel odalarının Nişikli.com.tr websitesinde gösterilen fotoğrafları sadece genel bilgilendirme amaçlı olup alınan oda tipiyle sitede yayınlanan fotoğraflar aynı kategoride olmayabilir. Pansiyon durumları, otel konseptleri, yıldız nitelikleri tesisten tesise ve ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Müşteri, Nişikli.com.tr üzerinden rezervasyon yaparken bu ve benzeri durumları göz önünde bulundurmalıdır. Sunulan tüm bu hizmetler için müşteri kendi iradesi ile rezervasyon yapar ve hizmete yönelik kişisel zevk ve tercihlere uymayan herhangi bir hususta Nişikli.com.tr’ye bir itiraz yöneltilemez.
  Tadilat, bakım ve yenileme çalışmaları tamamen ilgili otelin inisiyatifindedir ve herhangi bir ön bilgilendirme yapılmaksızın gerçekleşebilir. Oteller, böyle bir durumda oluşabilecek her türlü rahatsızlığı asgari düzeyde tutma sorumluluğunu göstereceklerdir. Nişikli.com.tr, kaynağı ve nedeni ne olursa olsun, ulaşım araçları, gezi yerleri ve konaklama tesislerinde oluşabilecek arıza, kaza, kayıplardan ve bunlara bağlı olarak ortaya çıkabilecek hasar, zarar, ek masraflardan sorumlu tutulamaz.
  Nişikli.com.tr internet sitesinde, herhangi bir aksaklıktan dolayı oluşabilecek eksik ya da yanlış fiyatlandırmalar(tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan kaynaklanan fiyatlandırma hataları da dâhil olmak üzere) söz konusu olduğunda Nişikli.com.tr, ödenmiş ya da ödenecek olan ilgili fiyatı ve toplam tutarı düzeltme yetkisini saklı tutar.

  13. Veri Güvenliği
  Nişikli.com.tr’de sitemizle gerçekleştirilen, müşteri bilgilerinin transfer edilmesi ve alınması konusunda endüstri standartı kabul edilen şifreleme teknolojileri kullanmaktayız. Sitemizde sizden aldığımız bilgileri, kaybolma, kötüye kullanılma veya değiştirilme riskine karşı koruyan makul güvenlik tedbirlerimiz vardır. Bu tedbirler her geçen gün gelişmektedir.
  www.nişikli.com.tr ile sizin makinanız arasında akan dataları gizli ve özel tutmak için şifreleyen Secure Sockets Layer (SSL) teknolojisi kullanmaktayız. Bu teknoloji, internet üzerinden kredi kartı bilgilerinizi girmenizi daha da güvenli kılar. Güvenliği kontrol etmek adına iki güvenlik işareti size yol gösterecektir. Bunlardan biri adres çubuğunda “http” den sonra gelen “s”; diğeri de Netscape tarayıcınızın üst kısmındaki menü bar ile alt kısmındaki durum çubuğunda göreceğiniz kilit işaretidir(Internet Explorer kullanıyorsanız yalnızca durum çubuğunda kilit işareti vardır). 

  14. Gizlilik
  Hizmeti kullanımınız bizim için gizlidir. Ancak, aşağıdaki amaçlar için, hakkınızdaki bilgilere, hesabınızın ve/veya iletişimlerinizin içeriği hakkındaki bilgilere erişebilir veya bunları açıklayabiliriz :
  (1) Yasalara veya bize tebliğ edilen yasal işlemlere uyma,
  (2) Yasalara aykırı faaliyetlere katılmak veya yardımcı olmak için bu hizmeti kullanmak da dahil bu sözleşmenin olası ihlallerini araştırma veya teyit etme,
  (3) Nişikli.com.tr’nin, çalışanlarının, müşterilerinin veya kamunun haklarını, mülkünü veya güvenliğini koruma. Bu bölümde özetlenen erişim ve açıklamalara izin vermiş sayılırsınız.
  Hizmeti korumak, müşterilerimizi korumak veya bu sözleşmeyi ihlal etmenizi engellemek için teknolojiye veya başka yollara başvurabiliriz. Bu yollar arasında, örneğin istenmeyen e-postaları engellemek amacıyla filtreleme yapmak veya güvenliği artırmak da bulunur. Bu yollar hizmet kullanımınızı engelleyebilir veya kesintiye uğratabilir.
  Web sitemizi kullanarak site aracılığı ile edinilebilen kişisel bilgilerinizin Nişikli.com.tr bağlantılı şirketler, ortaklar ve acentalar tarafından toplanması ve kullanılmasını kabul etmiş bulunmaktasınız.
  Ad, soyad, kimlik belge numarası, adres gibi bilgileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayıp, istemiş olduğunuz ürün ya da hizmetimize göre değişebilen bir takım kişisel bilgilerinizi vermeniz zorunludur.
  Rezervasyon ve satışınızın işleme konulması ve hesabınızın yönetilmesi İşlemlerinizle ilgili istatistiklerin yapılabilmesi ve tarafınızla olan bağlantımızın devamını sağlayabilmek için bağlantı listelerinin oluşturulması, site kullanımı ile ilgili ticari istatistik ve analizlerin bir araya getirilmesi Kimlik, doğrulama ve kayıt oluşturulması;
  Yukarıdaki maddelere yönelik amaçlarla tarafımızca toplanmış olan tüm bilgiler güvenli bir ortamda saklanmaktadır. Ancak bilginin toplanma nedeni ile doğrudan veya dolaylı ilgisi bulunan bir durum söz konusu olduğunda; uygulamadaki yürütmelik, kural ve düzenlemelere uygun bir şekilde, belirtilmekte olan şart ve koşullar altında uygulandığı sürece kullanılabilir.
  Bize bilgi gönderiminde bulunduğunuz pek çok form iletme esnasında şifrelenerek SSL teknolojisi ile korunmaktadır. Veri, elimize ulaştıktan sonra da bizim için her zaman esas olan sıkı güvenlik ve gizlilik standartlarında korunmaktadır. SSL'den faydalanabilmek için tarayıcınızın SSL'i destekliyor olması ve SSL seçeneğinizin aktif hale getirilmiş olması gerekmektedir. Girmiş olduğunuz veriler, işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince tarafımızca saklanmaktadır. IP adresinizi sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek için kullanacağız. IP adresiniz, sizi, yaptığınız alışverişleri ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır. Tarafımızca tutulmakta olan verilere ulaşılması veya bilgilerin değiştirilmesi güncelleme sayfaları aracılığı ile yapılabilmektedir.
  Nişikli.com.tr, kendi Web sitesi yoluyla sizden gizli veya sizin mülkiyetinizde bulunan bilgileri almak istememektedir. Lütfen, Nişikli.com.tr’ye gönderilen tüm bilgi veya malzemelerin Nişikli.com.tr tarafından gizli OLMAYAN bilgi olarak değerlendirileceğini dikkate alın. Nişikli.com.tr ‘ye herhangi bir bilgi veya malzeme göndererek, Nişikli.com.tr ‘ye bu malzemeleri ve bilgileri kopyalaması, çoğaltması, yayınlaması, yüklemesi, postalaması, aktarması, dağıtması, kamuya açık görüntülemesi, gerçekleştirmesi, değiştirmesi, bunlardan türetilen işler hazırlaması ve diğer herhangi bir şekilde serbestçe kullanması için sınırsız ve geri alınamaz bir lisans vermiş olursunuz. Ayrıca, Nişikli.com.tr ‘ye herhangi bir amaçla gönderdiğiniz tüm fikirleri, kavramları, know-how veya teknik bilgileri Nişikli.com.tr ‘nin serbestçe kullanabileceğini de kabul edersiniz. Ancak, (a) Nişikli.com.tr, sizden adınızı kullanma iznini almadığı sürece; veya (b) Nişikli.com.tr, bu sitenin belirli bir bölümüne gönderdiğiniz malzemeler veya diğer bilgilerin, adınızla birlikte, yayınlanacağını veya diğer bir şekilde kullanılacağını size önceden bildirmediği sürece; veya (c) Nişikli.com.tr ‘nin bu şekilde davranması yasalarca zorunlu olmadığı sürece, Nişikli.com.tr sizin adınızı yayınlamayacak veya Nişikli.com.tr ‘ye malzeme veya bilgi göndermiş olduğunuzu kamuya açıklamayacaktır. Ürün ve hizmet alabilmek amacıyla Nişikli.com.tr'ye gönderdiğiniz tanımlayıcı kişisel bilgiler, Nişikli.com.tr ‘nin gizlilik ilkesine uygun olarak işlenecektir. Nişikli.com.tr ‘nin “Gizlilik İlkeleri” hakkında bilgi almak için, lütfen tıklayınız.

  15. Sözleşmenin Yorumlanması
  Bu sözleşmenin tüm bölümleri, yasaların izin verdiği azami ölçüde geçerlidir. Bu sözleşmenin bir bölümünü yazılı olduğu haliyle uygulayamayacağımızı belirten bir mahkeme kararı olabilir. Böyle bir durumda, siz ve biz söz konusu bölümü, uygulayamadığımız bölümün amacına en yakın hükümlerle değiştiririz. Sözleşmenin geri kalan kısmı değişmeden kalır. Bu sözleşme, bu hizmetin kullanımına ilişkin aramızda yapılan sözleşmenin tamamını oluşturur. Bu sözleşme, hizmet kullanımına ilişkin olarak daha önce yapılmış olan her türlü sözleşmenin veya beyanın yerine geçer. Hizmete ilişkin gizlilik yükümlülükleriniz varsa, bu yükümlülükler geçerli kalır. Bu sözleşmedeki bölüm başlıkları, bu sözleşmenin diğer hükümlerini sınırlamaz.

  16. Bize Yaptığınız Bildirimler
  Bize, hizmete ilişkin müşteri destek veya "yardım" alanında belirtilen şekilde bildirim yapabilirsiniz.

  17. Size Yaptığımız Bildirimler ve Elektronik Bilgilere İlişkin Onay
  Bu sözleşme elektronik biçimdedir. Size, hizmetle ilgili belirli bilgileri göndermeyi taahhüt ederiz ve size belirli ek bilgileri de gönderme hakkımız vardır. Hizmetle ilgili olarak, yasaların size göndermemizi gerektirdiği başka bilgiler olabilir. Size bu bilgileri elektronik biçimde gönderebiliriz. Bu onayı geri alma hakkınız vardır ancak bu durumda hizmetinizi iptal edebiliriz. Size gerekli bilgileri aşağıdaki şekillerde sağlayabiliriz:
  • hizmete kaydolduğunuzda belirttiğiniz e-posta adresine e-posta ile;
  • bilgi mevcut olduğunda size gönderilen e-posta bildiriminde belirtilecek olan bir web sitesine erişim sureti ile veya
  • bu amaç için genel olarak önceden belirlenmiş bir web sitesine erişim sureti ile
  Size e-posta yoluyla gönderilen bildirimlerin, e-postanın iletim tarihinde teslim edildiği ve alındığı varsayılır. Hizmete erişebildiğiniz veya hizmeti kullandığınız sürece, bu gibi bildirimleri almak için gerekli yazılım ve donanımınız olur. Elektronik ortamda herhangi bir bildirim almaya onay vermiyorsanız, hizmeti kullanmayı durdurmalısınız.

  18. Sözleşme Tarafı, Yasa Seçimi ve Anlaşmazlıkları Çözme Yeri
  Sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda TURSAB Tahkim Kurulu yetkili olup, anılan kurulun usulleri geçerlidir. İhtilaf halinde Mişikli.com.tr kayıtları esas alınır. Nişikli.com.tr tüketici aleyhine olduğu ve zarar gördüğü aşikar değişiklikleri, gezi sırasında veya gezi sonrasında tazminatın hesaplanması TURSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek hizmetler ile tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır. 

  19. Telif Hakkı
  Nişikli.com.tr Web Sitesi’nin sahibi NİŞİKLİ TURİZM VE TİC A.Ş.’dir. Bu sayfada bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, slogan ve diğer işaretler ile sair fikri mülkiyet haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik programlarla, sayfa düzeni ve işbu web sayfasının sunumu Nişikli.com.tr ‘nin ya da Nişikli.com.tr ‘nin lisans aldığı kuruluşların mülkiyetindedir. Nişikli.com.tr ‘den önceden yazılı muvafakat alınmaksızın, işbu web sayfasındaki bilgilerin ya da bu sayfaya ilişkin her tür veritabanı, web sitesi, software-code’ların kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayımlanması, online ya da diğer bir medya kullanılmak suretiyle gönderimi, dağıtımı, satılması yasaktır. Bu sayfadaki bilgilerin kısmen kopyalanması, basılması ancak ticari olmayan kişisel ihtiyaç için mümkündür.

  20. Sorumluluğun Sınırlandırılması 
  Nişikli.com.tr  bu siteye girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir. Nişikli.com.tr sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bu siteye ya da link verilen sitelere girilmesi ya da sitenin kullanılması ile Nişikli.com.tr ‘nin kullanım/ziyaret sonucunda, doğabilecek her tür sorumluluktan, mahkeme ve diğer masraflar da dahil olmak üzere her tür zarar ve talep hakkından beri kılındığı kabul edilmektedir.

  21. Destek
  Belirli bir hizmetle bağlantılı olarak yayımladığımız materyallerde müşteri desteğinin sunulduğu belirtilmediği sürece, bu hizmet için müşteri desteği sunulmamaktadır.